Haagissuvilaga võib liigelda B-kategooria juhiloaga, kui autorongi (sõiduk + haagis) täismass ei ületa 3500 kg.

Liiklusseaduse kohaselt on  võimalik lihtsustatud korras ja odavalt taotleda kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi juhtimisõigust.  Selleks tuleb taotlejal liiklusregistri büroos edukalt sooritada sõidueksam B-kategooria autorongiga, mille täismass on suurem kui 3500 kg ning mis ei ületa 4250 kg. Autorongi koosseisu kuuluv haagis ei tohi olla kerghaagis ehk selle täismass peab olema suurem kui 750 kg. Autokooli läbimine ei ole nõutav, teooria eksamit pole vaja teha. Eksami eest tuleb tasuda riigilõiv. Sõidueksami tuleb sooritada oma autoga ja nõuetekohase haagisega. Pärast edukat sõidueksami sooritamist väljastatakse isikule juhiluba, millele märgitakse kood 96 (juhiloa tagaküljele B-kat tähise kõrvale). Viimane tähendabki seda, et isik võib juhtida kuni 4250 kg täismassiga B-kategooria autorongi.

 

 

 

DETHLEFFS on pika ajalooga Saksa suurim haagissuvilate ja autoelamute tootja. Populaarseim juba aastakümneid Euroopas, põhjamaades ja Eestis. Juba 1931. aastal alustanud Dethleffs pakub erineva varustuse ning planeeringuga talvetingimustes testitud kvaliteetseid autoelamuid ja haagissuvilaid igale maitsele. Kõikides Dethleffsi autoelamutes ja haagissuvilates on kasutusel Air-Plus süsteem. Mööbli, seinte, põranda ja lae vahele on jäetud spetsiaalsed õhutusavad, mis tagavad õhuringluse, välistavad külmasildade ning kondentsi tekke.

Autoelamuid toodab Dethleffs kolmes põhilises keretüübis: Pool-integreeritud, Alkoven  ja Täisintegreeritud. Kõik keretüübid on saadaval mitmes erinevas varustusastmes paljude erinevate siselahendustega. Globebus (väiksemad autoelamud, laius 2.15, pikkus 5.99-6.7m), Trend, Advantage, Magic Edition, Esprit Esprit Comfort, Globetrotter XL ja Globetrotter XXL (laius 2.35, pikkus kuni  8.9m)

Haagissuvilate valik on Dethleffsil väga lai. Alustades lihtsamatest karavanidest C-Go ja C-Trend, lõpetades kaheteljeliste mitmetoaliste luksuskorteritega (Camper, Nomad, Beduin, Exclusiv, VIP). Kõik haagissuvilad on ehitatud kvaliteetsetele Saksamaal toodetud AL-KO raamidele ja kasutavad sõltumatut vedrustust.

Dethleffs hümn: kuula siit

Dethleffs on Superstaar: kuula siit

Ülevaade Dethleffs toodangust nende kodulehel: dethleffs.de

 

Knaus on suurim iseseisev Euroopa autoelamu ja haagissuvilatootja. Knausi tooted on funktsionaalsed ja kõrgekvaliteetsed. 

Knausi autoelamud ja haagissuvilad on põhjalikult läbimõeldud. Palju rõhku on pandud aerodünaamikale, mis omakorda hoiab kütust kokku. Pikk kasutusiga, ajatu disain ja vastupidavus on asjad mis iseloomustavad Knausi tooteid kõige paremini.

Knausi kontserni kuuluvad veel Weinsberg ja luksuslike haagissuvilate tootja Tabbert.

Vaata lähemalt autoelamuid: KNAUS

Vaata lähemalt haagissuvilaid: KNAUS

Ülevaade mudelitest Knaus kodulehel: knaus.com

Ratsionaalsus vastab stiilile
Meie haagissuvilad on tõeliselt mitmekülgsed sõidukid

Kui otsite WEINSBERGi haagissuvilat, siis Teil on selleks suurepärane valik: CaraOneCaraOne [ICE] ja CaraCito. Need on suurepärased haagissuvilad, mis ühendavad kõiki Weinsbergi parimaid omadusi. Need on täiuslikult varustatud, toodetud kvaliteetsete töövõtetega ning pakuvad teistest paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Nii, et milline neist Teile meeldib, on maitse küsimus. Moodne klassikaline või ekstravagantne stiil? Me arvame, et kõik valikud on õiged!

Ülevaade mudelitest Weinsberg kodulehel: weinsberg.com

Tabbert on pika ajalooga luksuslike haagissuvilate tootja. Valikus on üle kümne erineva siselahendusega mudelit. Kõiki Tabberti tooteid ühendab kvaliteet ja luksus.

Ülevaade mudelitest Tabbert kodulehel